احداث نیروگاه خورشیدی در جهرم

به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، بررسی میدانی و شناسایی پتانسیل‌های نقاط پیشنهادی شهرستان جهرم جهت احداث نیروگاه خورشیدی بعد از ظهر امروز با حضور جمعی از مسؤولان استان و شهرستان و نمایندگان سرمایه‌گذار خارجی صورت گرفت.

این بررسی میدانی از بعد فنی، اقتصادی و زیست محیطی و به‌ویژه معیارها و استانداردهای شرکت برق منطقه‌ای فارس، از مکان‌های مدنظر انجام و مقرر شد نماینده سرمایه‌گذار اطلاعات و نتایج بازدید از مناطق مشخص‌شده را برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی همه‌جانبه و انتخاب محل نهایی اجرای پروژه، تحویل سرمایه‌گذار کند.

همچنین پیش از این نیز نشست کمیته‌ جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان به‌منظور احداث نیروگاه خورشیدی در جهرم با حضور فرماندار ویژه و نماینده‌ مردم شهرستان جهرم در مجلس برگزار شد.

در این جلسه به اولویت سرمایه‌گذاری جهت ایجاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جهت بهره‌برداری از پتانسیل‌های استان تاکید شد.

به گزارش فارس، بر اساس ماده‌ ۵۰ برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است تا پایان برنامه بخشی از ظرفیت برق کشور به میزان ۵ هزار مگاوات را از انرژی تجدیدپذیر تأمین کند که سهم استان فارس ۶ درصد آن یعنی ۳۰۰ مگاوات تعیین شده است.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *