مونتاژکاری ریشه ابتکار را می‌خشکاند/ پیوند اولیا و مربیان نباید صرفا برای گرفتن پول باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: روز صادرات روز مبارکی برای کشور است و باید صادرکنندگان به بهترین نحو مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: مملکت از واردات بی‌نیاز نیست اما هرچه واردات کمتر و صادرات بیشتر باشد، اقتصاد سالم‌تری خواهیم داشت.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با انتقاد از خام‌فروشی در حوزه صادرات در کشورمان، اظهار کرد: هنر نیست که خاک سرخ، معادن و سنگ و نفت خام را به خارج از کشور صادر کنیم بلکه باید آنها را به فرآورده‌هایی مطلوب تبدیل کرده و با ارزش بسیار بالاتری به دنیا بفروشیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی ادامه داد: گاهی اوقات مجبور شده‌ایم که نفت خام را از آب نیز ارزان‌تر بفروشیم اما اکنون فرصت آن فراهم است که جوانان نخبه ما و دانشگاهیان ما به میدان آمده و با ابتکار خود مانع از خام‌فروشی مواد معدنی و نفت خام شوند و اجازه ندهند که چوب حراج به این محصولات با ارزش زده شود.

وی تصریح کرد: اگر صادرات خوبی انجام می‌دهیم باید واردات ما نیز از میان اجناس باکیفیت و با استاندارد مناسب باشد.

خطیب جمعه بندرعباس گفت: کیفیت کالای صادراتی باید بالا باشد تا هم آبروی کشورمان در خارج کشور حفظ و حراست شود و هم بازارهای صادراتی حفظ شود.

پیوند اولیا و مربیان نباید پیوندی برای پول گرفتن باشد

آیت‌الله نعیم‌آبادی در ادامه به موضوع گرامیداشت هفته اولیا و مربیان اشاره و اظهار کرد: پیوند اولیا و مربیان باید برای رشد اندیشه‌ها باشد نه این که فرصتی برای پول گرفتن از والدین برای مدارس.

وی اضافه کرد: پیوند اندیشه‌ها میان والدین و مربیان در فضای مدرسه می‌تواند به رشد اندیشه‌های دانش‌آموزان منجر شود و نباید فرصت این هفته را فقط برای پول گرفتن و روابط مادی خلاصه کنیم.

امام جمعه بندرعباس، انجمن اولیا و مربیان را کانون اندیشه نامید و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید در زمینه علمی و دینی تمرکز و تلاش بیشتری بر روی دانش‌آموزان داشته باشند.

مونتاژکاری ریشه ابتکار و خودباوری را می‌خشکاند

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس با اشاره به دیدار اخیر نخبگان با رهبر معظم انقلاب اسلامی و اظهارات مهم ایشان در خصوص موضوعات صنعتی، تصریح کرد: موضوع بسیار ارزشمندی که رهبر معظم انقلاب در این دیدار مطرح کردند در خصوص موضوعات صنعتی بود که مونتاژکاری را سبب خشکیدن روحیه ابتکار در یک جامعه دانستند و این موضوع بسیار مهمی است که باید حوزه‌های مختلف صنعتی کشورمان به آن توجه داشته باشند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی گفت: مونتاژکاری از زمان طاغوت یک گرفتاری بزرگ برای ملت ایران بوده است و ثروت فراوانی را بر باد داده و باید این فرآیند مونتاژکاری را به فرصتی برای خلاقیت و نوآوری و خودکفایی تبدیل کنیم و خودمان تبدیل به سازنده‌ای قوی شویم.

وی تأکید کرد: هنر آن است که خودمان تبدیل به سازنده‌ای قوی شویم و از مونثاژکاری پلی برای استقلال بسازیم.

ترامپ دیوانگی‌اش را به جهان پرتاب می‌کند

امام جمعه بندرعباس در بخش پایانی اظهارات خود به سخنان اخیر ترامپ اشاره و عنوان داشت: ترامپ دیوانه، دیوانگی‌اش را به دنیا پرتاب می‌کند و ما به او می‌گوییم که هرچه برای ترساندن ما از تحریم در توان داری بگو و مطمئن باش که ما از تحریم نمی‌هراسیم و با تحمل تحریم، نابودت خواهیم کرد.

وی گفت: تجربه نشان داده که ما در سخت‌ترین شرایط تحریمی توانسته‌ایم بالاترین پیشرفت‌ها را داشته باشیم.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *