شخصیت آیت‌الله آقا نجفی ناشناخته مانده است/ رسانه‌ها ورود کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، امیر ربانی‌یکتا ظهر امروز در جلسه با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه آیت‌الله نجفی دارای تالیفات ارزشمندی است، اظهار کرد: باید شخصیت و جایگاه مرحوم آیت‌الله آقا نجفی به همگان معرفی شود.

وی با تاکید بر اینکه علما مختص به یک زمان خاص نیستند، ادامه داد: علما همیشه در دنیا زنده هستند.

قائم مقام رئیس کنگره ملی آیت‌الله آقا نجفی با بیان اینکه اگر کسی کار قابل توجهی انجام داده باشد خدا از او تقدیر می‌کند، بیان کرد: آیت‌الله آقا نجفی، فقه، اصول، اخلاق، عرفان و … را یکجا آموخته بود و تبدیل به یک مجتهد بزرگ شد.

وی با اشاره به اینکه این عالم ربانی شخصیتی بصیر و بهنگام بود، افزود: ایشان از علمایی بودند که از زمان خود غفلت نکردند.

ربانی‌یکتا به فعالیت‌های آیت‌الله آقا نجفی در مسجد اشاره کرد و ادامه داد: یک فرد فقیه سنگر مسجد را رها نمی‌کند که ایشان نیز این گونه بودند و مسجد را محلی برای تفسیر و رجوع مردم تبدیل کردند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله آقا نجفی عالمی بزرگی است که هیچ وقت به معرفی شخصیت و آثار ایشان پرداخته نشده است، افزود: یک عالم نباید زمانه خود را فراموش کند و مرحوم آقانجفی چنین بود.

قائم مقام کنگره ملی آیت‌الله آقا نجفی با اشاره به اینکه این عالم بزرگ آیت‌الله آقا نجفی همراه جبهه و جنگ رزمندگان و امام(ره) بود، بیان کرد: ایشان بعد از امام(ره) همراه رهبری بود و از ولایت فقیه پشتیبانی و دفاع می‌کرد.

وی کنگره آیت‌الله نجفی را یک کنگره ملی دانست و باید کار در سطح ملی برگزار شود، ادامه داد: برگزاری کنگره علاوه بر معرفی شخصیت ایشان فرصتی برای معرفی استان به کشور و معرفی دیگر علما و مفاخر است.

ربانی‌یکتا با بیان اینکه فراخوان ارسال مقالات به دبیرخانه کنگره از پنج شبکه ملی پخش شده است، افزود: آیت‌الله آقانجفی دارای تالیفات خوبی در تفسیر قرآن، فقه و … است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله آقا نجفی ۱۸ جلد تفسیر دارند و چند گروه در قم بر روی تفسیر ایشان کار تحقیقاتی انجام می‌دهند، افزود: ایشان شرحی بر اصول کافی نوشتند.

قائم مقام کنگره ملی آیت‌الله آقا نجفی با اشاره به اینکه مطبوعات و رسانه‌ها باید به تبیین شخصیت ایشان بپردازند، افزود: رسانه‌ها می‌توانند با ایجاد موج خبری در دو محور تبیین شخصیت این عالم بزرگ و در زمینه برگزاری کنگره اقدام کنند.

انتهای پیام/و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *