برگزاری انتخابات هیأت مؤسس و هیأت مدیره اتاق مشترک ایران و ترکمنستان با شرکت ۳۰ نفر از تجار خراسان شمالی

محمد صمدی در گفت‌وگو امروز با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت مؤسس و هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان، گفت: این انتخابات ظهر فردا در محل اتاق ایران برگزار می‌شود.

وی افزود: دراین راستا اعضای ستادهای هم‌مرز و کاری با ترکمنستان شامل استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و گیلان در محل معاونت امور بین‌الملل اتاق ایران برای انتخابات شرکت می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اعضای واجد شرایط برای انتخابات که ارتباط کاری با ترکمنستان داشته‌اند با ارائه مدارک و تمدید اعتبار کارت بازرگانی و پرداخت فیش عضویت می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

صمدی یادآور شد: در صورت وجود مشکلاتی برای حضور در محل اتاق ایران نیز افراد واجد شرایط می‌توانند به افراد دیگر برای شرکت در رأی‌گیری وکالت محضری دهند.

وی، تعداد افراد واجد شرایط که تاکنون برای انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند را حدود ۱۵۰ نفر اعلام کرد و متذکر شد: از خراسان شمالی نیز حدود ۳۰ نفر برای انتخابات شرکت خواهند کرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان خراسان شمالی یادآور شد: تشکیل این اتاق مشترک می‌تواند فعالیت‌ها در زمینه تسهیلات ویزا و روادید، توسعه اقتصادی، شرکت در نمایشگاه‌ها، پذیرش و اعزام هیأت‌های تجاری و بازاریابی و رفت و آمدهای تجاری را برای تجار تسهیل کند.

صمدی تصریح کرد: همچنین تشکیل این اتاق مشترک کمک بزرگی برای توسعه اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری مسائل اقتصادی خواهد بود.

وی از خراسان شمالی به عنوان یکی از استان‌های همجوار ترکمنستان یاد کرد که با داشتن حدود ۳۱۲ کیلومتر مرز مشترک خشکی فعالان می‌توانند برای توسعه اقتصادی و همکاری‌های متقابل اتاق بازرگانی فعالیت گسترده‌ای داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی استان خراسان شمالی مطرح کرد: ترکمنستان دومین کشور صادراتی خراسان شمالی از ۲۲ کشوری است که این استان به آنها  صادرات دارد.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *