فوت دانشجوی پزشکی و بازار داغ شایعات/ حضور به موقع نیروهای اورژانس در صحنه و احیای ناموفق

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد شامگاه جمعه دانشجوی دختر دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد جان خود را از دست داد.(منبع)

در پی انتشار این خبر در فضای مجازی بازار گمانه‌زنی‌های بی‌اساس در این خصوص داغ شده است و شایعه‌ها در گروه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند. هر کانال و گروه خبری برای جلب توجه خود از تیترهای بی اساس و تندی مانند خودکشی یا سهل‌انگاری برخی از مسؤولان و … استفاده می‌کنند و حتی در مواردی هم تعداد افراد فوت شده را دو نفر عنوان کرده‌اند که به دور از اخلاق حرفه‌ای است.

پس از انتشار خبر درگذشت دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه شهرکرد، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با صدور پیامی ضمن تسلیت این ضایعه ناگوار، به مسؤولان این دانشگاه دستور داد هرچه سریعتر علت مرگ این دانشجوی جوان را بررسی و گزارش کنند.

ارسلان خالدی‌فر، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد در پی انتشار خبر فوت یکی از دانشجویان دانشگاه تحت امرش پیام تسلیت صادر کرد؛ در این پیام آمده است: اینجانب به نوبه خود، این مصیبت جانسوز را حضور خانواده آن عزیز از دست رفته به ویژه والدین معززش و همچنین به دانشجویان عزیز بالاخص همکلاسیهای آن مرحومه و نیز اعضاء هیئت علمی و پرسنل دانشگاه تسلیت عرض می نمایم و از درگاه خداوند متعال برای آن سفرکرده، رحمت وافر و برای خانواده وی، صبر و شکیبایی وافر مسئلت می‌نمایم.

در این پیام تسلیت تاکید شده است: درگذشت ناگهانی خانم زهره قاسمی از دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ، غم و اندوه فراوانی را بر قلوب جامعه دانشگاهی علوم پزشکی فرو نشاند.

 سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از تشکیل جلسه فوری برای بررسی علت فوت دانشجوی رشته پزشکی این دانشگاه خبر داد.

فریده دارابی اظهار کرد: به دنبال حادثه غم‌انگیز فوت یکی از دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اولین ساعات اداری صبح امروز پانزدهم مهرماه جاری جلسه اضطراری با حضور ریاست،‌ معاونین دانشگاه، سرپرست اورژانس استان جهت بررسی ابعاد مختلف وقوع این حادثه تشکیل شد.

به گفته سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در این جلسه مقرر شد، کمیته‌ای مشتمل از مسؤولان حراست، بازرسی و معاونین توسعه و دانشجویی و درمان تشکیل و مسؤول پیگیری تا اعلام نتیجه در مورد علل این حادثه در اسرع وقت شوند.

مسؤول روابط عمومی پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هنوز جسد دانشجوی فوت شده تحویل این مرکز نشده است، اظهار کرد: اگر دستور قضایی یا درخواست خانواده متوفی برای پیگیری از طریق پزشکی قانونی باشد، پس از انجام امور اداری پزشکی قانونی ماموریت خود را در اولین زمان ممکن انجام می‌دهد و نتیجه را در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار می‌دهد.

طبق اظهارات حاضرین در صحنه علی‌رغم حضور به موقع نیروهای اورژانس در صحنه و انجام اقدامات درمانی و انتقال به بیمارستان، احیای فرد مورد نظر موفق نبوده و فوت می‌شود.

انتهای پیام/ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *