وزیر آموزش و پرورش از علت درخواست برای عزل فوری قائدیها اطلاع دارد/ آموزش و پرورش اصفهان شرایط مناسبی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، دیروز روز پرکار نمایندگان استان اصفهان در تذکر به نهادها و اشخاص مختلف بود، روزی که حاجی دلیگانی به وزیر اقتصاد و امور دارایی، وزیر بهداشت و وزیر دفاع تذکر داد و کامران نیز نسبت به رئیس‌جمهور در خصوص عدم پرداخت بدهی خود به کشاورزان اصفهانی متذکر شد

اما آنچه بیش از همه بازتاب داشته است تذکر کتبی زهرا سعیدی و سید جواد ابطحی به وزیر آموزش و پرورش بود که خواستار عزل و برکناری فوری محمدحسن قائدیها مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان شدند.

سید جواد ابطحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در تشریح علت این تذکر بی‌سابقه اظهار کرد: سوءمدیریت و یک سری مسائل اخیر که نخواستیم بیش از این آن را باز کنیم از جمله علت‌های اساسی این درخواست برای عزل مدیرکل آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه مدیرکل آموزش و پرورش توانایی مدیریتی ندارد، بیان کرد: وی از افرادی استفاده کرده که توانمند نیستند و قوانین و مقررات نیز در این اداره کل نقض می‌شود، گسترش بی‌رویه مدارس حامی آن هم در مناطقی که محروم نیستند یکی از این موارد نقض مقررات است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: خود وزیر آموزش و پرورش از برخی مسائل خبر دارد، قائدیها باید عزل شود و ما نیز ساکت نمی‌نشینیم آموزش و پرورش روی هواست.

وی ادامه داد: قائدیها اشراف کافی روی مسائل آموزش و پرورش ندارد و دخالت‌های نا بجا در نقل و انتقالات از مواردی است که تائیدکننده عدم کفایت مدیریتی وی است، در این چهار سال نیز ما شاهد این ضعف مدیریت بوده‌ایم و از زمانی که وارد مجلس دهم شدم این موارد را به فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش نیز گفتم.

ابطحی با بیان اینکه در زمان وزارت دانش آشتیانی نیز به دیدار وی رفته است، تصریح کرد: با آن که به دانش آشتیانی رأی ندادم اما به او نیز گفتم که این فرد مناسبی برای مدیریت آموزش و پرورش استان نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به بطحایی نیز این موضوع را تذکر دادم و او نیز تائید کرد که قائدیها جزو چند مدیرکلی است که حتماً عوض می‌شود اما تا امروز این امر را به تعویق انداخته‌اند، هنوز پاسخی از وزیر آموزش و پرورش در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *