مطالعات توسعه همه‌جانبه جزیره هرمز انجام شده است/ مردم هرمزگان باید از قانون ته‌لنجی بهره‌مند شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست با رئیس و مسؤولان بنیاد برکت که پیرامون توسعه جزیره هرمز برگزار شد، عمران و آبادانی جزایر را از اولویت‌های مهم در استان هرمزگان دانست و عنوان کرد: باید وضعیت جزایر استان مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد تا در سفر آینده وزیر کشور به هرمزگان پیگیری شود.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های دستگاه‌های محلی و ملی برای توسعه و آبادانی جزایر استفاده شود، افزود: امیدوارم با روحیه‌ای که در بنیاد برکت وجود دارد و توجهی که مدیران استانی به توسعه جزایر دارند، با اقدام خوب دستگاه‌های محلی و ملی، روند توسعه جزایر هرمزگان شتاب گیرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به بحث توسعه جزیره هرمز، بیان داشت: مطالعات و بررسی‌های لازم در زمینه توسعه همه‌جانبه جزیره هرمز صورت گرفته که امیدوارم این مطالعات در خصوص دیگر جزایر نیز به سرعت انجام گیرد و در آینده نزدیک شاهد جزایر توسعه یافته و زیبا در استان هرمزگان باشیم.

همتی زیباسازی فضای جزایر را یکی از اصل‌های توسعه دانست و تاکید کرد: باید علاوه بر توسعه همه‌جانبه جزایر استان و جزیره هرمز، جزایر استان از معماری خاص و زیباسازی فضای محیطی برخوردار شوند تا به جاذبه خوبی برای گردشگران برای سفر به این استان تبدیل شوند.

وی به دستورالعمل ته‌لنجی اشاره کرد و اظهار داشت: بحث اجرای قانون ته‌لنجی نیز در سفر وزیر کشور به استان هرمزگان پیگیری خواهد شد تا مردم استان بتوانند همانند مردم بوشهر از این دستورالعمل استفاده کنند و بهره‌مند شوند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به احتمال فراوان، وزیر کشور به منظور بررسی وضعیت جزایر در نیمه اول آبان ماه به استان هرمزگان سفر می‌کند.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *