آرامش توأم با توسعه در استان اصفهان جای تحسین دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید عباس صالحی در دیدار با استاندار اصفهان ضمن تسلیت شهادت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: اصفهان در دوره‌های گذشته و در زمان معاصر در حوزه فرهنگ و هنر مؤثر بوده و در کشور درخشیده است.

وی اضافه کرد: تاریخ اصفهان به این شهر هویت داده است و هنرمندان اصفهان مایه هویت این شهر هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه محمود فرشچیان شخصیت فرهیخته و شناخته شده‌ای در دنیا دارد، اظهار کرد: مفاخر فرهنگی هنری بسیاری در اصفهان وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی را برای این استان فراهم آورده است.

وی با بیان اینکه اصفهان در دوره مدیریت رسول زرگرپور هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت به‌ ویژه در حوزه فرهنگی و هنری پیشرفت بسیار خوبی داشته است؛ افزود: شرایط توأم با حساسیت‌های مختلف در اصفهان وجود دارد و اینکه آرامش توأم با توسعه در چهار سال گذشته در این استان وجود داشته جای تحسین دارد.

رسول زرگرپور نیز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) با اشاره به مراسم تشییع پیکر شهید حججی در اصفهان و نجف‌آباد اظهار داشت: به لطف خدا مراسم پیکر مطهر شهید محسن حججی باشکوه و با استقبال بی‌نظیر و پرشور مردم ولایت مدار و شهیدپرور اصفهان و در کمال نظم و امنیت برگزار شد.

زرگرپور با بیان اینکه به حمدالله در ۴ سال اخیر روند توأم با آرامشی در فعالیت‌های مختلف فرهنگی، دینی و… در استان اصفهان وجود داشته است، خاطرنشان کرد: یکی از آرام‌ترین و بی حاشیه‌ترین دوره‌ها در حوزه مسائل فرهنگی را در چند اخیر در اصفهان شاهد بودیم که بدون شک این فضا سبب رشد و ارتقای هنر و فرهنگ استان می‌شود.

استاندار اصفهان افزود: آرامش ایجاد شده و استفاده از نیروهای متعادل اهل کار باعث شد که بسیاری از طرح‌هایی که چندین سال از روند اجرای آن‌ها می‌گذشت به بهره‌برداری برسد و باید این فضا در استان حفظ شود چراکه تجربه خوبی در این مدت اتفاق افتاده است.

زرگرپور با بیان اینکه در سفر ریاست‌جمهور به اصفهان برنامه‌های آینده استان برای وی تشریح شد، افزود: بر اساس سند آمایش سرزمین علم و فناوری و گردشگری از برنامه‌های توسعه استان بود که وی گفت اگر فرهنگ و هنر در اصفهان از برنامه‌های توسعه نباشد در کدام استان هنر ارتقا می‌یابد، به همین دلیل ارتقای هنر نیز در برنامه‌های توسعه استان برای ۲۰ سال آینده قرار گرفت.

استاندار اصفهان با بیان اینکه هنرمندان در جلسات هم‌اندیشی با مسؤولان استان حضور می‌یابند، افزود: در اولین گام، برای ارتقای هنر استان کارخانه تاریخی ریس باف به مساحت ۷ هکتار برای احداث موزه بزرگ اصفهان تملک شد و در سفر استاد فرشچیان به اصفهان، ایشان از این بنای تاریخی بازدید کرد.

زرگرپور با بیان اینکه اصفهان ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه فرهنگ و هنر دارد، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های لازم می‌توان جایگاه اصفهان را در بخش فرهنگ و هنر حفظ و تثبیت کرد.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *