دفاع از مظلومان وظیفه‌ای قرآن است/ ظلم‌ناپذیری پیام قیام امام حسین (ع)

به گزارش خبرگزاری فارس از خمینی‌شهر، حجت‌الاسلام علی محمدی عصر امروز در جلسه با مسؤولان این شهرستان اظهار کرد: اسلام دو دسته است، اسلام ناب محمدی و اسلام اموی و بنی‌امیه‌ای که همان اسلام آمریکایی است.

وی با بیان اینکه مشخصات اسلام ناب محمدی در قرآن آمده و امام راحل فرمودند اسلام در این جمله خلاصه شده که ظلم نکنید و زیر بار ظلم نروید، افزود: دو سیاست غلط، جهان فعلی را نفی کرده که در دنیا حکومت سلطه‌گر و حکومت سلطه‌پذیر حاکم شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: آمریکا از حکومت‌های سلطه‌گر است که با قلدری، ناموس و اموال کشورهای مظلوم را به تاراج برده و در دنیا ظلم می‌کند، رژیم آل سعود نیز حکومتی سلطه‌پذیر بوده که ذلت و خواری را پذیرفته است.

محمدی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که فرمودند ما با آمریکا کنار نمی‌آییم و مشکل اصلی نظام با آمریکا را اصل جمهوری اسلامی خواندند و رابطه ایران با آمریکا رابطه گرگ و میش مثال زدند، اظهار کرد: برخی این موضوع را یک اقدام سیاسی می‌پندارند اما این یک امر اعتقادی بر مبنای آیه قرآن است.

وی با تأکید بر اینکه اگر باهم برادر و متحد باشیم پیشرفت می‌کنیم و هر زمانی که اختلاف و تفرقه پیدا کرده‌ایم نیز نتیجه آن را دیده‌ایم، ادامه داد: خدای سبحان به احدی در سایه اختلاف خیر و برکت نداده، هر کسی دارای یک جریان سیاسی است اما مشترکاتی مثل اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) داریم، باید در این زمینه باهم باشیم.

محمدی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به فکر مظلومان عالم نباشیم، بعضی بر این باورند که کمک به فلسطین، سوریه، عراق و … به ما چه ارتباطی دارد در صورتی که خلاف دستور قرآن و اسلام است، مردم میانمار مسلمان هستند و به زنان، کودکان و مردان این کشور ظلم و ستم می‌شود و ما نمی‌توانیم به این موضوع بی‌تفاوت باشیم، چراکه در قرآن آمده از هر مظلوم مسلمان و غیرمسلمان باید دفاع کرد.

وی گفت: هر گروه و مجموعه‌ای در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد از آن دفاع می‌کنیم، چراکه عبادت به تنهایی دور از مسائل امور مسلمانان خلاف مسیر اهل بیت (ع) است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امام حسین (ع) قیام کردند و هزینه بزرگی هم برای آن دادند اما تحول بزرگی در تاریخ بشر ایجاد کردند، اذعان داشت: اگر ما هم بخواهیم با عزت و شرف زندگی کنیم و خدا یاری‌مان دهد راهی جز این نداریم، امام حسین (ع) در اوج غربت و مظلومیت و محاصره بی‌نهایت دشمن با توکل به خدا و با ایمان اعلا پیام تسلیم دشمن را نپذیرفت و با عزت به شهادت رسید، شعار «هیهات منا الذله» را سر داد اما تن به ذلت نداد و این راه برای آزادی خواهان عالم الگو شد.

محمدی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که به مسؤولان تأکید دارند، خودتان را در مقابل سران آمریکا اثبات کنید و استوار سخن بگویید، مطرح کرد: در هر کجا که مقابل دشمنان استوار و با قدرت ظاهر شدیم آنها عقب نشستند اما در هر جایی که کوتاه آمده‌ایم و با لبخند ظاهر شده‌ایم باعث زیاده خواهی دشمن شدیم.

به گزارش فارس، خانواده شهید مدافع حرم محسن حججی در این برنامه حضور داشته و قرآن متبرک این آستان مقدس به مادر شهید هدیه شد و از پدر شهید تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *