حماسه نادر ابهت پوشالی استکبار جهانی را در هم ریخت

رمضان زیراهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار کرد: هم‌زمان با سی‌امین سالگرد شهادت شهدای نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج‌فارس جلسه هماهنگی با حضور خانواده معظم شهدای این حماسه تشکیل و بنا شد در روز ۱۵ مهرماه در آیینی، محل شهادت این شهیدان با بالگرد در اطراف جزیره فارسی با حضور خانواده این دلاورمردان گل‌باران شود.

وی افزود: مراسم سالگرد شهدای خلیج‌فارس در صبح روز ۱۶ مهرماه در شهر بوشهر و ساعت پنج بعد از ظهر این روز در زادگاه سردار شهید نادر مهدوی و شهید توسلی در روستای بحیری شهرستان دشتی برگزار می‌شود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی نوح نبی سپاه پاسداران یادآور شد: در روز ۱۶ مهر ماه ۱۳۶۶ قایق نیروی دریایی سپاه پاسداران که در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس در حال گشت‌زنی بود با یک بالگرد آمریکایی که به حریم مرزی کشور عزیزمان تجاوز کرده بود روبه‌رو شد، در این واقعه پاسداران حادثه‌ای کم‌نظیری خلق کردند که در تاریخ ماندگار شد.

وی ادامه داد: شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش همچون شهیدان شفیعی، مبارکی، توسلی، گرد، آبسالان و مهدی محمدی با ایثار و از خودگذشتگی بالگرد آمریکایی را مورد هدف قرار دادند و خلیج‌فارس را گورستان متجاوزان کردند و با خلق حماسه‌ای نادر و عظیم، ابهت پوشالی آمریکایی‌ها را در قعر آب‌های خلیج‌فارس دفن کردند که در تاریخ ماندگار شد.

زیراهی با بیان اینکه حماسه نادر حماسه‌ای بی‌نظیر در تاریخ است که بهت پوشالی استکبار جهانی را در هم ریخت، تصریح کرد: شهدا با رشادت‌های خود قدرت پوشالی‌ و ابهت توخالی آمریکا در آب‌های خلیج‌فارس را شکستند.

زیراهی بیان کرد: شهدا پرچم و نماد اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و امنیت کامل امروز را مدیون خون شهدا، ایثارگران و جانبازان هستیم و آثار خون شهدا در کشورهای همسایه مشهود است.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *