خراسان شمالی به عنوان قطب کاریکاتور معرفی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، امشب در آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره کاریکاتور همه مسؤولیم در بجنورد، داوود ضامنی با تاکید بر اثرگذاری مناسب و محتوای کلیدی این جشنواره گفت: در جشنواره کاریکاتور همه مسؤولیم شاهد بودیم که هویت رژیم آل سعود به خوبی به‌نمایش گذاشته شد.

دبیر برنامه‌ریزی مراکز استانی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کارکردهای پیدا و پنهان این جشنواره را قابل بیان عنوان کرد و افزود: در اهمیت این جشنواره همین کافی است که می توان قریب به ۱۳ کارکرد برای این جشنواره برشمرد.

وی همچنین در ادامه کارکرد همبستگی اجتماعی را از منظر علوم ارتباطات یکی از رسالت ها و نتایج کاریکاتور دانست.

ضامنی انتقاد را از خصلت‌های اصلی کاریکاتور عنوان کرد و افزود: مسائل اجتماعی در کشور ما بیشتر دستخوش موضوعات آفرینش کاریکاتور می‌شوند.

دبیر برنامه‌ریزی مراکز استانی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کاریکارتوریست‌ها را هشدار دهندگان اجتماعی به مسئولان دانست و تصریح کرد: ارتقا هوش فرهنگی از مولفه‌های تعریف شهروند خلاق در عصر امروز است.

وی افزود: آثاری که به این جشنواره راه پیدا کرده‌اند توده متراکمی از موضوعات مهم اجتماعی هستند که از ژانرهای مختلف ایجاد شده‌اند.

ضامنی در ادامه دو توصیه به مسؤولان و مردم داشت و عنوان کرد: مسؤولان استانی باید در سال آینده، خراسان شمالی را به عنوان قطب کاریکاتور معرفی کنند تا بتوان استعدادهای این حوزه را بیشتر کشف کرد و موجبات رشد این عرصه در خراسان شمالی را فراهم کرد.

وی در توصیه دوم خود بر تشکیل بازار بورس ایده تاکید کرد و این مهم را در رشد کاریکاتور موثر دانست.

گفتنی است هشتمین دوره جشنواره کاریکاتور همه مسؤولیم امشب در بجنورد به پایان رسید.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *