شایسته‌سالاری در انتخاب وزرا رعایت شود/ مشکلات معیشتی و رکود هنوز در بازار حکم‌فرماست

محمدحسین صدرایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس استان تهران درباره وزیر پیشنهادی امور اقتصاد و دارایی که توسط رئیس‌جمهور برای دولت دوازدهم معرفی شده است، اظهار کرد: رئیس‌جمهور برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، کرباسیان را به‌جای طیب‌نیا معرفی کرد.

وی ادامه داد: در جمع وزرای دولت یازدهم می‌توان به عملکرد طیب‌نیا با قیاس وضع فعلی اقتصاد کشور نسبت به چهار سال گذشته نمره مثبت داد؛ هر چند هنوز مشکلات معیشتی و رکود در بازار حکم‌فرماست.

این کارشناس مسائل اقتصادی با تأکید بر اینکه طی چهار سال گذشته قبل از سکان‌داری طیب‌نیا در وزارت امور اقتصادی و دارایی، اقتصاد کشور فلج و به زمین سوخته تبدیل شده بود، تصریح کرد: تحریم‌های بیرونی کمر اقتصاد کشور را شکسته بود.

صدرایی با اشاره به اینکه وضع در زمان وزارت طیب‌نیا در حوزه مدیریت اقتصادی کشور بهتر شد، اضافه کرد: هنوز با نقطه مطلوب و آرمانی برای اقتصاد کشور فاصله داریم.

وی با بیان اینکه کرباسیان می‌تواند جایگزین مناسبی برای طیب‌نیا برای احراز سمت وزارت امور اقتصادی و دارایی باشد، تصریح کرد: وی عملکرد خوبی در حوزه اقتصاد داشته است.

این کارشناس مسائل اقتصادی با تأکید بر اینکه با حضور کرباسیان در حوزه مدیریت گمرک ۵۰ درصد از حجم کالاهای غیرمجاز کاهش پیدا کرد، اضافه کرد: این امر دستاورد بسیار خوبی برای رونق تولید ملی بوده است و این جریان باید ادامه داشته باشد.

صدرایی با اشاره به اینکه کرباسیان مدیریت اقتصادی را می‌داند، تصریح کرد: وی تجربیات خوبی در بحث مدیریت اقتصاد دارد و با فضای حاکم بر وزارت امور اقتصادی و دارایی آشناست، ولی با وجود حجم مشکلات در کشور وظیفه سنگینی را بر دوش دارد.

وی با بیان اینکه شایسته‌سالاری در انتخاب وزرای وزارتخانه‌ها باید وجود داشته باشد، اضافه کرد: شایسته‌سالاری باید در بحث انتخاب مدیران وزارتخانه‌ها هم اعمال شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی با تأکید بر اینکه باید منتظر ماند و دید که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به کدام‌یک از وزرا رأی اعتماد می‌دهند، اظهار کرد: امیدواریم وزرا بتوانند در دولت دوازدهم عملکرد خوبی ارائه دهند.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *