همه مردم ایران حامی سپاه هستند/ نیازمند انسجام رسانه‌ای هستیم/ تازه به دوران رسیده‌های آمریکا بدانند ایران واقعیت غیرقابل انکار است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار رمضان شریف ظهر امروز در آیین روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران که از سوی سپاه علی بن ابیطالب در تالار نخلستان برگزار شد با اشاره به نگاه سپاه به اصحاب فرهنگ اظهار کرد: سپاه پاسداران اهمیت کار فرهنگی و رسانه‌ای را می‌داند و خبرنگاران در کانون توجه فرمانده سپاه هستند.

وی ادامه داد: امروزه شاهد هستیم که عملیات روانی و تبلیغات در جهان با استفاده از خبرنگاران و رسانه‌ها صورت می‌گیرد، به عنوان مثال کشورهای ناقض حقوق بشر در جهان اکنون به عنوان کشورهای حامی حقوق بشر معرفی می‌شوند و در کمیسیون‌های حقوق بشر عضویت پیدا می‌کنند.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه پاسداران افزود: برخی از رژیم‌های مرتجع منطقه تاکنون یک بار هم رنگ صندوق رای را به خود ندیدند و در طول چند سال گذشته صدها هزار نفر از مردم کشورهای منطقه را کشته و مجروح کردند، اما هنوز محبوب اربابان خود هستند و با استفاده از رسانه‌ها یک چهره غیرواقعی برای این رژیم‌ها ترسیم شده است.

شریف با اشاره به عادی سازی روابط با اسرائیل در رسانه‌ها اظهار کرد: برخی از رسانه‌ها در سطح جهان به گونه‌ای تصویر سازی کردند که دیدار رهبران کشورهای منطقه با وزرای صهیونیست واکنشی به وجود نمی‌آورد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که دارای یک گفتمان متعالی و مطابق با استانداردهای روز دنیا است، در طول چند دهه، ۴۰ انتخابات برگزار کرده است، اما این نظام مغضوب استکبار جهانی و رسانه‌های متعلق به آن است.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه خبرنگاران رسالت سنگینی بر عهده دارند، افزود: شهدا در میدان جنگ رسالت خودشان را انجام دادند و در حالی که امروز نامی از ژنرال‌های چند ستاره صدام نیست، اما مزار شهدای بسیجی برای مردم کشورمان مورد احترام است.

شریف با اشاره به جنگ رسانه‌ای دشمن اظهار کرد: اکنون با یک جنگ رسانه‌ای از طرف دشمنان مواجه هستیم، اما انسجام رسانه‌ای قدرتمند برای مخابره خبرهای واقعی را نداریم.

وی ادامه داد: میلیون‌ها نفر در روز قدس به خیابان‌ها آمدند، اما تمام این راهپیمایی تحت الشعاع چند شعاری شد که چند جاهل سر دادند، مراسم تحلیف ریاست جمهوری هم تحت الشعاع چند عکس سلفی قرار گرفت، نیازمند انسجام رسانه‌ای محکم هستیم و صدای واحد نیاز امروز ما است.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه پاسداران افزود: دشمن تلاش می‌کند که ما را منزوی کند و از نظام جمهوری اسلامی یک چهره خشن ترسیم کرده و بین مردم و نظام فاصله ایجاد کند.

شریف با اشاره به عملکرد رسانه‌ها در خصوص قتل آتنا اصلانی اظهار کرد: شخص جنایتکاری کودکی را به قتل رساند و این اقدام مردم ایران را متاثر کرد، اما باید در زمینه اطلاع رسانی چنین جنایت‌هایی مدیریت لازم صورت بگیرد.

وی ادامه داد: آمریکا اعلام می‌کند که به دنبال تحریم سپاه پاسداران است، در حالی که از ابتدای تشکیل این نهاد، ما در تحریم آمریکایی‌ها بودیم، ما راه قدرتمند شدن را پیدا کردیم، نخستین مولفه قدرت سپاه، فرهنگ دینی، مولفه دوم نظریه ولایت فقیه و اطاعت بی چون و چرا از ولی فقیه و آخرین مولفه اتصال به توده مردم است.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه پاسداران افزود: همه مردم ایران حامی سپاه پاسداران هستند و این نهاد برای امنیت مردم هزاران شهید تقدیم کرده و این یک واقعیت قابل مشاهده و عینی است که دشمن از دست سپاه خسته شده و عصبانیت دشمن برای ما قابل درک است، دشمنان اکنون در ضعیف‌ترین شرایط ممکن قرار دارند و نیروهای مسلح و مردم در بهترین شرایط ممکن هستند.

شریف با اشاره به نگاه کارشناسان آمریکایی به ایران اظهار کرد: این کارشناسان قدرت کشورمان را فهمیدند و به مسؤولان تازه به دوران رسیده آمریکا هشدار دادند، قدرت ایران یک واقعیت غیرقابل انکار است.

وی ادامه داد: نخستین چیزی که در زمینه اطلاع رسانی اهمیت دارد، محتوای گفتمان است، محتوای گفتمان ما برگرفته از قرآن کریم و وحی الهی است و ما در محتوای گفتمان خودمان برتر و بی نظیر هستیم.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه پاسداران در پایان خاطرنشان کرد: در ابزار و رسانه‌ها فاصله زیادی با امپراطوری‌های رسانه‌ای داریم و باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشیم، در چهار دهه اخیر ما در نشر گفتمان انقلاب اسلامی در جهان موفق بودیم و ایران یکی از مهمترین کانون‌های خبری در دنیا است و این مساله ارزش زیادی دارد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *