کاهش فقر و افزایش رفاه اقتصادی در دولت یازدهم/ در دولت بعدی فقر مطلق از بین می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، علی ربیعی امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش فقر و افزایش رفاه اقتصادی در دولت یازدهم، بیان کرد: در دولت دوازدهم فقر مطلق از بین برده خواهد شد.

وی افزود: در دولت یازدهم به افرادی که از فرصت‌های نابرابر اجتماعی برخوردار بودند توجه بیشتری شد تا یک زندگی خوب و مناسب برای تمامی اقشار جامعه فراهم شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت یازدهم بی‌حاشیه و مظلومانه تمامی کارها را پیش برده است، گفت: تلاش‌های بدون حاشیه و بی‌هیاهوی دولت تدبیر و امید برای توزیع عادلانه خدمات و ثروت در جامعه بی‌نظیر است.

ربیعی عنوان داشت: افزایش رفاه اقتصادی و اجتماعی و کاهش فقر در کنار کنترل تورم و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی از جمله مهمترین اهدافی بود که در دولت فعلی دنبال شد و در دولت آینده نیز با حمایت همه اقشار علی‌الخصوص سرمایه‌گذاران و اصحاب رسانه ادامه می‌یابد.

به گفته وی، برنامه مستمر غذایی به‌منظور رفع سوءتغذیه به بیش از ۲۰۰ هزار زن باردار و ۱۷۰ هزار کودک، بیمه شدن ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین و به حداقل رساندن بازماندگان از تحصیل بخشی از برنامه‌های ضد فقر دولت تدبیر و امید است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دولت دوازدهم ایجاد اشتغال پایدار و ضد فقر با جدیت دنبال خواهد شد، تصریح کرد: تعادل در زندگی مردم و توزیع متوازن ثروت در جامعه از جمله اهداف مهم نظام است که با همه توان توسط دولت دوازدهم پیگیری می‌شود.

ربیعی در پایان با بیان اینکه برای توزیع متوازن ثروت بایستی تعاونی‌ها فعال‌تر شوند و برای تقویت آنها برنامه‌های فراوانی پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: تعاونی‌ها فرصت بی‌نظیری برای ایجاد عدالت اجتماعی در اختیار دولت قرار می‌دهند.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *