پیروزی موصل، پیروزی اسلام ناب محمدی بر جریان انحرافی بود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، محمدامین توکلی‌زاده گفت: این پیروزی اگرچه در کشور عراق اتفاق افتاد اما نباید تنها آن را متعلق به ملت عراق دانست چراکه این پیروزی متعلق به جهان اسلام است و ملت عراق و حشدالشعبی به نمایندگی از کل جهان اسلام مقابل این جریان انحرافی و تکفیری ایستاد و به حمدالله پیروز شد.

وی همچنین تصریح کرد: این پیروزی ارزشمند که زیر سایه مرجعیت شیعی اتفاق افتاد را به نمایندگی از تولیت معزز آستان قدس رضوی به ملت غیور و انقلابی عراق تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال پیروزی‌های پی در پی جبهه مقاومت علیه جبهه استکبار را خواهانیم.

مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه‎ای آستان قدس رضوی اظهار داشت: امیدواریم به زودی آزادسازی قدس شریف را از لوس وجود صهیونیست‌ها و حامیانشان با یکدیگر جشن بگیریم. این بزرگترین شادی برای تمامی جهان اسلام خواهد بود.

وی همچنین در ادامه گفت: استکبار چشم دیدن عراق قدرتمند را ندارد و به اشکال مختلف سعی در برهم زدن آرامش مردم و ایجاد اختلاف در این کشور خواهد داشت که به لطف خدا و اتحاد مردم عراق این اتفاق نخواهد افتاد.

حرم امام رضا(ع) کانون دیپلماسی فرهنگی

توکلی‌زاده با بیان این مطلب که روابط و تعاملات دیپلماسی سیاسی دو کشور در سطح بالایی قرار داد تاکید کرد: مردم دو کشور به دلیل قرابت‌های معنوی می‌توانند از لحاظ فرهنگی با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند و حرم امام رضا(ع)می‌تواند به‌عنوان کانون دیپلماسی فرهنگی و زیارت عمل نماید.

وی تصریح کرد: در گذشته سطح تعاملات فرهنگی بین اعتاب مقدسه به برگزاری نمایشگاه کتاب خلاصه می‎شد که با رویکرد جدید علاوه بر برگزاری اولین اجلاس تولیت‌های اعتاب مقدسه جهان اسلام و همچنین بازار فیلم اسلامی امروز شاهد رونمایی از شبکه ماهواره‎ای امام رضا(ع) هستیم.

مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت دیپلماسی فرهنگی تصریح کرد: هرچقدر در حوزه دیپلماسی فرهنگی هزینه کنیم، در آینده هزینه‎های خود را در حوزه دفاعی و اجتماعی کاهش داده‌ایم.

سرکنسول کشور عراق در مشهد نیز تاکید کرد: داعش غده‌ای سرطانی است که در جهان اسلام رشد کرد و با الطاف الهی و حمایت قاطعانه جمهوری اسلامی ایران، این پیروزی محقق شد.

استاد نصیرعبدالمحسن اظهار داشت: همه مذاهب در این جنگ که یک دشمن مشترک داشتند شرکت کرده و از اتفاقات خوبی که با ظهور داعش رخ داد، می‌توان به اتحاد بی‌نظیر مردم عراق و فراتر از آن اتحاد جهان اسلام اشاره کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از مقام معظم رهبری و مردم انقلابی کشورمان گفت: امیدواریم به زودی پایان داعش را در سوریه ببینیم و دیگر شاهد داعشی جدید در جهان اسلام نباشیم.

سرکنسول کشور عراق در مشهد با اشاره به خرابی‌های بوجود آمده در این کشور تاکید کرد: در مرحله بعد و امروز زمان بازسازی مناطق تخریب شده است و باز هم از ملت غیور ایران می‌خواهیم ما را در بازسازی کشورمان یاری کنند.

نصیر عبدالمحسن با استقبال از راه‌اندازی شبکه ماهواره‌ای امام رضا(ع) گفت: شنیدن صدای اذان از کنار مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا(ع) باعث شادی و سرور هر عراقی محب اهل بیت(ع) خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: اسلام دین آرامش و دین صلح است، انتقال و انتشار فرهنگ و مبانی این دین وظیفه همه ماست که تنها با اتحاد رسانه‌ای دلسوزان و محبین اهل بیت(ع) امکان‌پذیر خواهد بود.

گفتنی است؛ مدیرکل روابط عمومی آستان قدس رضوی پس از این دیدار دفتر یاد بود پیروزی ملت و دولت عراق بر تروریست‌های داعش در موصل را امضاء و  برای دولت و احاد ملت عراق ارزوی توفیق و سعادت روزافزون کرد.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *