بانوان باحجاب در مسابقات بین‌المللی سفیران فرهنگی کشور هستند

محمد فرحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد ضمن تبریک هفته عفاف و حجاب در خصوص پوشش بانوان ورزشکار گفت: هر قومیت و هر مملکتی به اصول و قواعدی پایبند است و مسئله حجاب در اعتقادات ما یکی از رکن‌های اصلی است که در بانوان پررنگ‌تر و محسوس‌تر دیده می‌شود.

وی با اشاره به حجاب بانوان در ورزش‌های قهرمانی افزود: در حوزه‌ ورزش نیز این مسئله تغییری نمی‌کند و بانوان ما با پوشش اسلامی در مسابقات ورزشی حاضر می‌شوند که این مسئله ریشه در فرهنگ و عقاید ما دارد.

رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان شمالی بیان کرد: شاید حجاب بانوان در بعضی از رشته‌ها و به جهت اجرای تکنیک موجب پایین آمدن کیفیت آن ورزش شود، اما هدف ما والاتر از اجرای یک تکنیک است و هدف از رعایت حجاب، رعایت اصول و عقایدمان است که باید حرمت‌ها حفظ شود.

وی مطرح کرد: با این پوشش و رعایت حجاب اسلامی عقاید، افکار، اندیشه‌ها و مبناهای دینی خود را به جهانیان مخابره می‌کنیم که این مهم و ارزشمند است.

فرحی در خصوص نگاه‌های تند بعضی افراد در داخل کشور به مسئله‌ حضور بانوان در عرصه‌های ورزشی بین‌المللی توضیح داد: بعضی در داخل کشور نظرشان این است که لزومی به حضور بانوان در عرصه‌های بین‌المللی ورزشی نیست و حتی با حجاب هم نباید در مجامع ورزشی حضور پیدا کنند و کلا با این مسئله مخالفند که این باعث تضعیف روحیه بانوان ورزشکار و کم‌رنگ‌تر شدن حضور آنان در صحنه‌های ورزشی می‌شود.

وی، ورزشکاران را سفیران فرهنگی کشور خود معرفی کرد و یادآور شد: ورزشکاران هر کشور به‌ عنوان سفیر آن کشور در مسابقات حضور دارند و پوشش و رفتار آن‌ها نماد فرهنگ و اعتقاد ملت خویش است.

رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره ورزش و جوانان خراسان شمالی در ادامه اظهار داشت: افرادی که در رأس ورزش کشور هستند رایزنی‌هایی را با مجامع ورزشی بین‌المللی انجام می‌دهند تا بتوانند بانوان ورزشکار ایرانی را با پوشش اسلامی در مسابقات راهی کرده و از میدان‌های بین‌المللی بهره‌مند شوند.

فرحی در پایان از زهرا داوری که دارنده مقام آسیایی در رشته‌ سنگ‌نوردی و آسیه شجاعی که دارنده مدال جهانی در رشته کشتی آلیش است به‌ عنوان بانوان باحجاب، افتخارآفرین و قهرمان خراسان شمالی در عرصه‌ی جهانی نام برد.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *