بهره‌مندی ۱۰۰ درصد جمعیت شهری کردستان از نعمت گاز طبیعی

به گزارش خبزگزاری فارس از سنندج، احمد فعله‌گری ظهر امروز در سمینار یک روزه سلامت زنان شاغل در صنعت نفت، که در محل سالن اجتماعات شرکت ملی گاز استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: کردستان سرزمین فرهنگ و هنر و دارای مردمانی غیور، مومن و مرزدارانی وفادار به کیان و نظام جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت ملی گاز کردستان در راستای  اجرای عدالت اجتماعی در بخش‌های مختلف و مناطق مرزنشین استان در سال‌های گذشته و اکنون، فعالیت‌های چشمگیری انجام داده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان افزود: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۷۷ و نیم درصد جمعیت روستایی استان کردستان در حال حاضر از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

فعله‌گری خاطرنشان کرد: تمام شهرک‌های صنعتی و ۵۲ جایگاه سی‌ان جی در سطح استان زیر پوشش گاز شهری هستند.

وی با بیان اینکه ۴۶۰هزار مشترک از گاز شهری در استان استفاده می‌کنند، افزود: بر اساس رویکرد سال‌جاری این ارگان در خصوص اجرای مصوبه شورای اقتصاد کشور، گازرسانی ۳ واحد تولیدی در کردستان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان به ضرورت ارتقاء سلامت زنان شاغل در صنعت نفت اشاره کرد و افزود: ۵۰ درصد خانم‌های شاغل در سازمان‌ها دارای پست‌های مدیریتی و مسولیتی در این برنامه مشارکت دارند.

فعله‌گری به رفع تبعیض به کارگیری بانوان متناسب با توانمندی آنها تاکی کرد و افزود: شرکت گاز استان به این امر پرداخته و برای بانوان شاغل در این ارگان اماکن ورزشی در ساعات پایانی روز اختصاص داده است.

وی به کاهش ساعات کاری طبق شرایط بخشنامه برای بانوان دارای فرزند زیر ۶ سال نیز گریزی زد و گفت: بانوان شاغل در شرکت گاز استان از این تسهیلات برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان ضریب نفوذ گاز در استان کردستان را ۷۷ درصد اعلام کرد و بیان داشت: تعداد یک‌هزار و ۳۶ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند.

فعله‌گری در پایان از گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور استان، سلین، ژیوار و اورامانات در سال‌جاری که در حال اجرا است خبر داد و افزودتلاش ما حفظ محیط زیست و منابع طبیعی منطقه با برخورداری از این سوخت پاک در کردستان است.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *