تلاش برای راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک در خرم‌آباد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، رضا موسیوند صبح امروز در جلسه کارگروه پدافند غیرعامل خرم‌آباد عنوان کرد: بیش از یک سال است که پیگیر ایجاد و راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک در خرم‌آباد هستیم.

وی افزود: در این طرح با نصب دوربین‌های پیشرفته در مکان‌های خاص می‌توان ترافیک را در تمام معابر شهر بررسی کرد و در مکان‌هایی که ترافیک شدید است، ترافیک را به سمت مکان‌های خلوت‌تر هدایت کرد.

سرپرست پلیس راهور شهرستان خرم‌آباد گفت: تلاش داریم تا این طرح را اجرایی کنیم اما مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که فرمانداری خرم‌آباد باید به ما کمک کند.

موسیوند با اشاره به احداث مرکز فوریتی عنوان کرد: این مرکز نیز در مواقعی که در شهر حادثه‌ای پیش بیاید، تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان روی خط این مرکز قرار می‌گیرند و از ترافیک راه‌ها شهر باخبر می‌شوند.

وی با یادآوری مسائل تروریستی و انفجارهای صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در روز قدس تا ۵۰ متری مکان راهپیمایی را از وجود خودروها پاک کردیم تا اگر مشکلی در این زمینه به وجود آمد منطقه وسیعی را در بر نگیرد.

این مسوول خاطرنشان کرد: اگر روزی مشکلی پیش بیاید، اگر تمام دستگاه‌ها با هم‌ منسجم باشند، می‌توان در برابر سختی‌ها و مشکلات از شهر و مردم دفاع کرد.

موسیوند افزود: یکی از مواردی که باید در دستور کار قرار بگیرد ایجاد پل ساحلی سرچشمه است که در زمستان به علت بارش باران و بسته شدن پل‌های موقت ترافیک شدیدی ایجاد می‌شود و در این منطقه به علت تنگ بودن کوچه و خیابان امکان هدایت ترافیک وجود ندارد.

وی با تاکید به برخورد با خودروهای بدون پلاک و تک پلاک، بیان کرد: اخیرا استفاده از یک پلاک در خودرو مد شده است که خود نوعی تخلف به شمار می‌رود.

سرپرست پلیس راهور خرم‌آباد اضافه کرد: ادارات باید کارکنان خود توجیه کنند تا از چنین اقداماتی پرهیز شود، چراکه در صورت مشاهده یا گزارش این موارد با آن‌ها به صورت جدی برخورد می‌شود.

موسیوند در ادامه با بیان اینکه خط سیر حفاری دستگاه‌های خدماتی نیز باید مشخص شود، گفت: در بسیاری از موارد حفاری‌های غیرکارشناسی سبب آسیب به خط لوله سایر دستگا‌ه‌های خدماتی می‌شود و مشکلات ترافیکی را تشدید می‌کند که باید در این زمینه نیز اقدام شود.

وی اظهار داشت: در رابطه با تصادفات نیز یک موضوع مهم وجود دارد که آن هم در رابطه با بالا رفتن آمار تلفات تصادفات با عابرین پیاده است‌.

سرپرست پلیس راهور شهرستان خرم‌آباد ادامه داد: ریختن آب فضاهای سبز بر روی آسفالت در موارد بسیاری سبب ایجاد تصادف شده است که این موضوع نیز باید بررسی و رفع شود.

انتهای پیام/چ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *