علامت استاندارد حلال پلی برای صادرات محصولات غذایی اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، هاشم علایی در اولین جلسه کمیته فنی علایم صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال که در محل اداره کل استاندارد اردبیل برگزار شد اظهار کرد: استاندارد حلال به عنوان یک استاندارد جهانی، معیاری از کیفیت غذای سالم و بهداشتی در جهان و عاملی برای توسعه مبادلات محصولات و صنایع غذایی در بین کشورهای اسلامی و غیر اسلامی است.

وی رعایت استانداردهای حلال را به ویژه برای صدور محصولات غذایی به کشورهای اسلامی و مصرف جوامع مسلمان در کشورهای غیر اسلامی ضروری دانست و گفت: در این راه، وظیفه کشورهای اسلامی است که با تدوین استانداردهای لازم، توسعه این نوع از تجارت را هموار کنند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل با اشاره به برگزاری اولین کمیته صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد حلال در استان برای فرآورده گوشت مرغ شرکت تعاونی کشتارگاه مرغ سامیان، افزود: واحدهای تولیدی دیگر باید در استانداردسازی محصولات تولیدی و اخذ پروانه استاندارد حلال اقدام نمایند.

وی در پایان تصریح کرد: پیگیری‌های اداره کل جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان برای تحقق این مهم بسیار تاثیرگذار بوده است و امیدواریم این همکاری در آینده نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *