باید هوشیارانه در مقابل نیرنگ‌ها و دسیسه‌های دشمنان بایستیم/ یکی از راه‌های مقابله با دشمن، گسترش فرهنگ قرآنی است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم عصر امروز در دیدار با هیأت امنا، حافظان و کارکنان مؤسسه مهد قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: باید حاکمیت قرآن در سراسر استان و کشور مسلط باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد تربیت حافظان قرآن کریم گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که ۱۰ میلیون نفر باید در کشور حافظ قرآن باشند باید طبق برنامه‌ریزی مشخص شود سهم استان آذربایجان‌شرقی از این ۱۰ میلیون نفر چقدر است.

‌نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی افزود: باید با یک برنامه کارشناسی شده سهم تبریز از این تعداد مشخص شود و متولیان امر آموزش و حفظ قرآن کریم برای سهمیه استان  برنامه و طرح ارائه دهند.

آل هاشم با اعلام اینکه حفظ و تدبر، آشنایی با مفاهیم همه باید مقدمه‌ای برای عمل کردن منویات و فرمایشات کتاب الهی باشند، ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ما به خاطر اینکه نورایمان و قرآن در دل‌هایشان موج می‌زد در مقابل دشمن جبار و تا دندان مسلح پایداری کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه اولویت کاری خود را در مسئولیت جدید گسترش فعالیت ها و فرهنگ قرآنی و امور مساجد اعلام کرد.

وی با اشاره به تهدیدات و تهاجم دشمن در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: تهاجم فرهنگی یکی از مواردی است که دشمن از این طریق درصدد ضربه زدن به جوانان این مرز و بوم است و قطعاً یکی از راه‌های مقابله با دشمن گسترش فرهنگ قرآنی است.

آل‌هاشم، ترویج فساد، ابتذال، بی‌بند و باری، تجمل‌گرایی، ترویج و توزیع مواد مخدر، ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در جوانان را یکی دیگر از شیوه‌های دشمنان برای  ضربه زدن به ایران اسلامی عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همیشه خطر دشمن را گوشزد می‌کنند، توضیح داد: مقام معظم رهبری در ابتدا این مباحث را در قالب تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، غارت فرهنگی و در اواخر نیز با بحث نفوذ مطرح کردند، بنابراین ما باید هوشیارانه در مقابل نیرنگ‌ها و دسیسه‌های دشمنان ایستاده و با گسترش فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی از ارزش‌های خود دفاع کنیم.

انتهای پیام/ذ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *