ادعاهای دولت در زمینه مؤلفه اقتصاد مقاومتی محقق نشد

حجت‌الاسلام مهدی ابوطالبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه دولت یازدهم دولت محرمانه‌ها است اظهار کرد: سند ۲۰۳۰ نیز بدون اطلاع برای امضا و اجرای آن اقدام شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی و رهبری نسبت به این مسئله اعتراض داشتند. به نظر می‌رسد دولت در ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی سعی داشت با نگاه به بیرون و وادادگی برنامه‌ها را دنبال کند و به صورت محرمانه و مخفیانه برنامه‌ها را پیش ببرد.

عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با بیان اینکه مهمترین شعارها در تصاویر روحانی ایجاد فضای مناسب برای رونق کسب و کار بود گفت: شعارهایی در قالب بهبود محیط کسب و کار، حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از قاچاق و ایجاد فضای کار برای کارگران ایرانی مطرح می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مردم رکود را لمس کردند و تعطیلی کارخانجات، واحدهای صنعتی، افزایش بیکاری و نداشتن بهبود کسب و کار را درک کردند.

ابوطالبی با اشاره به فروش نفت گفت: دولت می‌توانست در این چهار سال به جای اینکه نگاه به بیرون داشته باشد کار و اشتغال ایجاد کند در حقیقت سود آن به طور مستقیم به افراد برمی‌گشت.

وی با بیان اینکه برخی وزرای دولت از بداخلاق‌ترین وزاری جمهوری اسلامی بودند گفت: رفتارهایی که برخی وزرای این دولت با خبرنگاران داشتند و ادبیاتی که رئیس جمهور در مواجهه با مخالفان به کار برد بد اخلاقانه بود و سبب شد این دولت را بداخلاق‌ترین دولت بدانیم.

عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی خاطرنشان کرد: افزایش واردات یا واردات محصولاتی که در داخل تولید می‌شود یا نداشتن حمایت از صنایع داخلی از جمله مواردی است که با اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

وی با بیان اینکه نگاه به داخل یکی از مهمترین مؤلفه اقتصاد مقاومتی است گفت: نگاه این دولت به داخل چندان نیست ادعاهایی شده که در راستای اقتصاد مقاومتی اموری انجام شده ولی در حقیقت جلوه چندانی ندارد.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *