بیش از نصف وزرا باید تغییر کنند/ مهار نقدینگی و بهبود وضعیت معیشت ضروری است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مصطفی کواکبیان عصر امروز در کرسی آزاد اندیشی به سوی پاستور که در دانشگاه فردوسی برگزار شد با بیان اینکه جمهوری اسلامی دو پایه جمهوریت و اسلامیت دارد، گفت: هرکسی جمهوریت نظام را نادیده گرفت ولو پشت اسلامیت را گرفته باشد، جهتدارانه است.

وی افزود: بعضی‌ها ناجوانمردانه بازی می‌کنند که اخلاق را زیر پا بگذارند و به خاطر یک دستمال قیطریه را به آتش می‌کشند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: عده‌ای برای رسیدن به قدرت دروغ می‌گویند، عوام فریبی می‌کنند و با هر وسیله‌ای می‌خواهند به قدرت برسند و صلاحیت خود را زیر سؤال ببرند.

وی با اشاره به گفتمان امام که دانشگاه را مخصوص سیاست می‌دانستند، گفت: عده‌ای بعد از انقلاب می‌خواستند دانشجو سیاسی نباشد، اما امام(ره) گفتند این توطئه بدتر از توطئه قبل از انقلاب است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به اینکه ستادهای روحانی باید فعال‌تر شود، افزود: دولت در نیمه راه است و نباید او را رها کنیم اما عده‌ای می‌گویند اصلاح‌طلبان عرضه کشورداری ندارند.

کواکبیان با اشاره به توسعه سیاسی گفت: آزادی بیان و رشد احزاب مهم است اما معتقدیم کسانی که به آزادی بیان معتقد نیستند اکنون هم نمی‌دانند چقدر با مردم زاویه دارند.

وی با بیان اینکه برای اشتغال جوانان باید دولت و مجلس بجنبند، افزود: باید برای مهار نقدینگی و بهبود وضعیت شخصی و اجتماعی تلاش کنیم.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه رفاه ملی ناشی از درآمد ملی و درآمد ملی ناشی از تولید ملی است، تصریح کرد: تولید ملی شاخص‌هایی دارد مثل فروش نفت و قیمت آن که دست ما نیست.

وی با اشاره به اینکه توان دفاعی یک وجه ماجرا است، ادامه داد: اگر توان دفاعی داشتیم و دیپلماسی نداشتیم فایده‌ای ندارد چرا که معتقدیم هنر این نیست که جنگ راه بیندازیم بلکه هنر این است که از جنگ جلوگیری کنیم و ما برای نجنگیدن مذاکره می‌کنیم. 

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با انتقاد از دولت فعلی گفت: بیش از نیمی از وزرا باید عوض شوند و پیشنهاد داده‌ایم حداقل ۳ وزیر خانم باشند چرا که به نظر ما اعتدال واقعی به معنای اصلاح امور است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری ادامه داد: به نظر ما ممکن است وزیری اشتباه کند و عوضی راه رفته باشد که باید او را هوشیار کرد اما عده‌ای راه را عوضی می‌روند البته مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت این افراد را پس خواهند زد.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *