دانشگاه‌ها نباید جایگاه میتینگ سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، سید ضیاء هاشمی بعد از ظهر امروز در نشست سراسری مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران، اظهار کرد: در دانشگاه‌ها فضایی حاکم شود که زمینه نشاط و شادابی دانشجویان را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه دارند، افزود: بر اساس آمار، شاخص افسردگی دانشجویان از میانگین جوانان جامعه بهتر است و دانشجویان ما نسبت به جوانان جامعه کمتر در معرض آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد، سرقت و خشونت قرار دارند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه اگرچه با وضعیت مطلوب فاصله داریم اما در بحث مشارکت دانشجویی، تعامل دانشجویان با اساتید و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی در جایگاه خوبی قرار داریم، ادامه داد: یکی از برنامه‌های اخیر ما در دانشگاه‌ها تشکیل اتاق فکر در جلوگیری از کاهش عدالت اجتماعی و افزایش فعالیت‌های اجتماعی است.

این مسؤول با اشاره به اینکه بخش‌نامه‌هایی از سوی وزارت کشور جهت برگزاری مناظر‌ه‌های انتخاباتی به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، بیان کرد: در این بخش‌نامه تأکید کردیم از نمایندگان ستادهای مختلف در دانشگاه‌ها حضور یافته و به سؤالات دانشجویان پاسخ دهند.

هاشمی هدف از برگزاری این مناظرات را آشنایی هر چه بیشتر مردم با کاندیدا‌ها و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای تنویر افکار عمومی دانست و اظهار کرد: باید شرایطی در کشور فراهم شود که انتخابات با آرامش، انتخاب آگاهانه، دقیق و مبتنی بر انگیزه صورت گیرد و در این‌باره دانشگاه می‌تواند نقش مهمی ایفاء کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه و دانشگاهیان در تارک توسعه کشور قرار دارند و باید از ظرفیت دانشگاه‌ها به نفع عموم مردم استفاده شود، تصریح کرد: مناظره‌ها صرف نظر از جهت‌گیری‌های سیاسی باید صورت گیرد و در انتخابات ریاست جمهوری دانشگاه‌ها نباید در جایگاه میتینگ سیاسی و تبلیغاتی باشند بلکه باید نقش خود را در زمینه روشنگری به‌خوبی ایفاء کنند و در چارچوب ضوابط و مقررات فعالیت خود را انجام دهند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه حضور کاندیداها و طرفداران آنها فرصت مناسبی برای شور و نشاط سیاسی، اجتماعی و خدمتی به مردم برای آگاهی از انتخابات است، افزود: امیدوارم انتخابات زمینه‌ای برای پیشرفت کشور باشد.

هاشمی در پایان به ترویج قانونمندی در دانشگاه تأکید کرد و گفت: همه ما موظف هستیم در چارچوب قانون گام برداریم.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *