وظیفه بسیج نهادینه‌سازی فرهنگ جهادی و انقلابی است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی عصر امروز در همایش سراسری مسؤولان هیأت رزمندگان اسلام که در مجتمع امامت مشهد برگزار شد، با بیان اینکه محور هیات‌های مذهبی، احیا و ترویج تفکر عاشورایی است، افزود: رزمندگان نیز براساس قرآن، مجاهدینی هستند که خود را وقف اسلام کرده اند.

وی ادامه داد: بر این اساس، هیأت رزمندگان اسلام به معنای مجموعه نیروهای جهادی است که برای زنده نگه داشتن عاشورا کنار یکدیگر جمع شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با تاکید براینکه قوت و ضعف فرهنگ دینی ما در جامعه به قوت و ضعف هیئات مذهبی باز می‌گردد، افزود: قبل از انقلاب، بچه هیأتی ما به جبهه رفتند و پای انقلاب ایستادند، هیأت‌های مذهبی، قوام دین در جامعه محسوب می‌شوند و هیچ تشکلی به اندازه آنها، تاثیری در پیاده شدن دین در جامعه ندارد.

تویسرکانی با بیان اینکه وظیفه ما نهادینه‌سازی فرهنگ جهادی و انقلابی در میان مردم است، گفت: ما به برخی از جناح‌های سیاسی کشور ایراد می‌گیریم، که چرا فرامین رهبری را عمل نمی‌کنید درحالی که منبری و مداح ما ظرفیت نقد ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین افزود: ظاهرا، شهرت مصونیت آورده و کسی جرات انتقاد به صحبت‌های برخی منبری‌ها را ندارد، درحالی که ما باید فرهنگ نقد را ابتدا در میان خودمان پیاده کنیم.

وی، مدیران را مقصر اصلی عدم وجود فرهنگ نقد در جامعه دانست و گفت: دلیل این است که بیشتر برپایه شهرت، این افراد را دعوت کرده و به محتوا کار ندارند.

تویسرکانی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب خطاب به هیأت‌های مذهبی، اضافه کرد: متاسفانه کار بسیاری از آنها، تمجید، چاپلوسی و جذب مستمع به هر قیمتی شده و به محتوا بی‌توجه  هستند، به‌طوری که عضو هیأت در قرائت صفحه‌ای از قرآن، پنج غلط دارد، اما تا دو ساعت مداحی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: ما سخنران و مداح را به تعریف و تمجید عادت داده، هیچگاه او را در معرض نقد قرار نداده‌ایم، هیأتی موفق است که محتوای غنی اسلامی را طی یک دوره مجلس برنامه‌ریزی کرده و به مخاطب ارائه دهد.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین همچنین ضمن تاکید بر ضرورت اهتمام مدیران هیئات به نقد سازنده محتوای منابر و مداحی ها یادآور شد: مدیران هیئات باید عامل وحدت یکدیگر در استان خود باشند، به گونه‌ای که همه هیئات استان‌ها زیر چتر هیأت رزمندگان اسلام قرار بگیرند، نه اینکه خود هیأت رزمندگان اسلام خود عامل حسادت، اختلاف و سخن‌چینی باشد چراکه ایجاد وحدت و جذب حداکثری از تاکیدات رهبر انقلاب است.

وی با تاکید براینکه یک مدیر جهادی در انجام امور در پی دنبال رضایت خداست نه مردم، افزود: باید از این فضاسازی های کاذب دوری کنیم و غصه مستمع را نخوریم، نباید با امام حسین(ع) کاسبی کنیم چراکه بزرگان ما به این راحتی مجلس خود را نمی‌فروختند.

تویسرکانی، مدیر هیئت را بزرگ‌ترین رکن هیئات مذهبی داتست و عنوان کرد: برنامه‌ریزی، کنترل محتوا، خوش خلقی، جذب حداکثری و نقد سازنده همه در اختیار مدیر است، اگر هیئات مذهبی نبودند، امروز از انقلاب خبری نبود بنابر این، کار شما بسیار موثر است و به همین دلیل آسیب آن نیز بسیار حساس است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد: برای مبارزه با سه جریان اعتدال، انحراف و اصلاحات آماده شوید، چرا که این سه جریان با یکدیگر پیوند خورده و برنامه‌ریزی کرده اند، که فتنه عجیبی را در جامعه به راه بیاندازند.

انتهای پیام/ج/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *